5 įvarčių dramoje Austrija įveikė Nyderlandus bei pranoko varžovus D grupėje © AFP nuotr.

2024 metų Europos čempionato mirtininkų grupė D baigėsi gan netikėtai – austrai finišavo pirmi.

Palankaus rezultato Dortmunde sulaukusi Austrija puikiai atliko ir savo darbą. Jie 3:2 palaužė Nyderlandų rinktinę.

6-ąją Nyderlandai pradėjo atsilikinėti. Į savus vartus įsimušė Donyellis Malenas.

Prastą pirmą olandų kėlinį indikavo ir Joey Veermanas. Šansą gavęs centro saugas buvo pakeistas dar nesibaigus pirmajam kėliniui – 35-ąją minutę.

Iškart po pertraukos rezultatą gražiu smūgiu išlygino Cody Gakpo.

Romano Schmidas 59-ąją minutę vėl persvėrė rezultatą Austrijos naudai.

Po keitimo į aikštę žengęs Woutas Weghorstas galva atliko perdavimą Memphiui Depay'ui, kuris atstatė lygybę. Netrukus Marcelis Sabitzeris pasinaudojęs kiaura olandų gynyba pelnė savo įvartį – 3:2.

Olandai per likusį laiką nesugebėjo išlyginti rezultato ir austrai šventė pergalę. Jie D grupėje finišavo pirmi.

Prancūzija grupių etapą Europos čempionate užbaigė ganėtinai prasta nata, o Lenkija pirmenybes galės palikti su aukšta galva.

Lenkams pavyko lygiosiomis sužaisti su pasaulio vicečempionais – 1:1.

Pirmajame kėlinyje Lenkiją ne kartą gelbėjo vartininkas Lukaszas Skorupskis.

56-ąją minutę puikų šansą pelnyti savo pirmąjį Europos čempionato įvartį gavo Kylianas Mbappe, kuris neklydo nuo 11 metrų žymos.

11 m baudinį 79-ąją minutę realizavo ir Robertas Lewandowskis. Tiesa, iš antrojo karto. Pirmuoju bandymu puolėjo smūgį atrėmė Mike'as Maignanas, kuris buvo palikęs vartų liniją ir lenkams buvo suteiktas dar vienas šansas.

Kadangi Berlyne pergalę šventė Austrija, Prancūzija prarado pirmąją vietą D grupėje.

• lxbfYeaa (IP: 62c0b04a0)