Dramatiškai olandus palaužusi Anglija – Europos čempionato finale © AP nuotr.

Europos futbolo čempionate paaiškėjo antroji finalo dalyvė.

Ja tapo Anglijos rinktinė, rezultatu 2:1 įveikusi Nyderlandus.

Susitikimo pradžioje anglai patyrė skaudų smūgį – 7 min. kamuolį perėmęs Xavi Simonsas fantastišku smūgiu nuginklavo Jordaną Pickfordą (0:1).

Anglai puolė lyginti rezultatą ir H. Kane'as baudos aikštelėje mėgino nukreipti kamuolį į vartus. Jam aktyviai trukdė D. Dumfriesas, kuris įspyrė į varžovo koją. Teisėjas po poros minučių nusprendė peržiūrėti momentą ir skyrė 11 m baudinį.

Prie kamuolio stojo pats nukentėjęs H. Kane'as, kuris nepaliko vilčių B. Verbruggenui – 1:1.

Komandos keitėsi pavojingais momentais – šansą iššvaistė P. Fodenas, o 30–ąją min. D. Dumfireso smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.

Antrajame kėlinyje komandos žaidė jau ramiau. 79–ąją min. B. Saka pelnė įvartį, kurį netrukus teisėjas atšaukė, užfiksavęs nuošalę.

Rungtynėms nenumaldomai artėjant prie pratęsimo sužibėjo po keitimo aikštėje pasirodęs O. Watkinsas, kuris iš aštraus kampo pelnė lemiamą įvartį – 2:1.

Finalas tarp Ispanijos ir Anglijos bus žaidžiamas liepos 14 dieną Berlyno stadione.