Medalis: O. Bareikis antroje iš eilės paralimpiadoje iškovojo bronzą! © Vytauto Dranginio/LPAK nuotr.

Lietuvos paralimponių žaidynių delegacija įsirašė į turnyrinę medalių lentelę – dziudo kovotojas Osvaldas Bareikis iškovojo bronzos medalį.

Vyrų iki 73 kg. kategorijoje kovojęs lietuvis mažajame finale palaužė šeimininko statusą ir gausų palaikymą turėjusį prancūzą Nathaną Petitą.

Lietuvis greitai gavo pirmąjį įspėjimą, tačiau nepraėjus nei minutei nuo įspėjimo pelnė „„Waza-ari“ įvertinimą, kuris reiškė lietuvio pranašumą. Situaciją kiek komplikavosi, kai O. Bareikis gavo antrąjį įspėjimą (trys įspėjimai reiškia varžovo pergalę), tačiau lietuvis per likusį laiką atsilaikė ir negavęs trečiojo įspėjimo triufavo mažajame finale.

Varžybų metu kovotojui iš Prancūzijos buvo prakirstas antakis, tačiau kova buvo tęsiama po kelių minučių.

O. Bareikis paralimpinėse žaidynėse dalyvavo jau trečią kartą. 2021 metų Tokijo paralimpinėse žaidynėse lietuvis taip pat iškovojo bronzos medalį.