Dramatiškame U18 Europos čempionato ketvirtfinalyje – J. Jocytės vedamų merginų triumfas © FIBA nuotr.

Lietuvos merginų U18 rinktinė tęsia savo žygį Europos jaunimo čempionate.

Ketvirtfinalyje Justės Jocytės vedamos aštuoniolikmetės 87:81 (24:17, 27:16, 20:17, 19:17) dramatiškai palaužė bendraamžes iš Čekijos.

Likus 1 minutei iki pagrindinio laiko pabaigos, lietuvės pirmavo vos 1 tašku (79:78), nors dar likus 4 minutėm turėjo 7 taškų persvarą (77:70). Tuomet pražangą išprovokavo Justė Jocytė, kuri realizavo net tris baudos metimus, vieną – už Čekijos rinktinės trenerio techninę pražangą.

Mačo pabaigoje itin svarbūs buvo Nedos Pliatkutės tritaškiai. Gynėja pataikė tolimą metimą likus 17 sekundžių iki rungtynių pabaigos (85:81).

Jocytė po varžovių pražangos galiausiai viską užbaigė dar dviem tiksliais baudų metimais (87:81).

16-metė vunderkindė šiose rungtynėse pelnė net 31 tašką (7/18 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 11/11 baudų metimai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius, vieną kartą suklydo, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 34 naudingumo balus.

N. Pliatkutė pridėjo 13 taškų (3/4 tritaškiai), V. Andrunavičiutė 13, Rusnė Augustinaitė 12, Ugnė Sirtautaitė 10.