Europos čempionatas: į pusfinalius žengė Ispanija bei Prancūzija © UEFA nuotr.

Europos čempionato ketvirtfinalio mače tarp Portugalijos ir Prancūzijos rinktinių pagrindinis susitikimo laikas bei pratęsimas buvo pasibaigęs lygiosiomis 0:0.

Ekipos turėjo dalyvauti 11 m baudinių serijoje, kurioje pergalę 5:3 šventė D. Deschampso kariauna. Lemiamu tapo nesėkmingas portugalo J. Felixo smūgis – puolėjas vienintelis neįstengė pelnyti įvarčio.

Laimėję prancūzai EURO 2024 pusfinalio etape kovos su Ispanija.

***

Rungtynių pradžioje ilgiau kamuolį kontroliavo portugalai, tačiau progų pasižymėti jie nesukūrė.

13 ir 16 min. pavojingai mėgino sužaisti N. Mendesas ir B. Fernandesas, bet rezultatas nepasikeitė.

Prancūzai atsakė T. Hernandezo bandymu, o K. Mbappe bandė greičiu pranokti varžovus, bet ir jis įvarčio nepelnė.

54–ąją min. kaukę dėvinčiam puolėjui buvo suteikiama medicininė pagalba ir snaiperis toliau liko rungtynėse. 59–ąją min. R. Leao žaidė aktyviai baudos aikštelėje, visgi prancūzai vėl apsigynė.

61–ąją min. puikų šansą turėjo B. Fernandesas, kuris nesugebėjo nuginkluoti M. Maignano. Prancūzijos vartininkas netrukus vėl sužibėjo, atrėmęs Vitinho ir C. Ronaldo bandymus.

D. Deschampso kariauna sukūrė dar kelias progas, bet rezultatas nepasikeitė ir buvo žaidžiamas pratęsimas.

Papildomo laiko metu bene geriausias galimybes turėjo N. Mendesas ir B. Barcola, tačiau įvarčių pelnyta nebuvo.

Ispanijos rinktinė antrąsyk paeiliui – Europos čempionato pusfinalyje.

Ketvirtfinalyje Štutgarte po pratęsimo Ispanija 2:1 įveikė šeimininkus Vokietijos rinktinę.

Rungtynės prasidėjo Toni Kroos pražangomis. Jis geltoną kortelę gavo tik antrame kėlinyje.

Po patyrusio vokiečio pražangos rimtą traumą patyrė Pedri, kuris buvo pakeistas. Į aikštę žengė Dani Olmo.

Pirmame kėlinyje buvo nemažai žvalgybos, pavojingi buvo Nico Williamsas su Lamine'u Yamaliu, bet geriausią progą kitoje pusėje turėjo Kai'us Havertzas, kurio smūgį atlaikę Unai'us Simonas.

Antras kėlinys prasidėjo Ispanijos įvarčiu. Dani Olmo žemu smūgiu nuginklavo Manuelį Neuerį. Rezultatyvų perdavimą atliko Lamine'as Yamalis.

Julianas Nagelsmannas netrukus į aikštę metė Niclasas Fullkrugą, kiek anksčiau ir Florianą Wirtzą. Jie pakeitė žaidimą.

89-ąją minutę rezultatą išlygino bei pratęsimą išplėšė Florianas Wirtzas. Herojiškai perdavimą atliko Joshua Kimmichas.

Antrajame pratęsimo kėlinyje Anthony Tayloras kontraversiškai neskyrė baudinio į Ispanijos vartus. Dėl šio epizodo kilo daug diskusijų.

119-ąją minutę baudos aikštelėje laisvas likęs Mikelis Merino meistriškai galva pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Pusfinalyje Ispanija susitiks su Prancūzijos – Portugalijos poros nugalėtoju.

• lxbfYeaa (IP: 62c0b04a0)