Europos taurė: tragišką pirmą pusę sužaidęs „Lietkabelis“ nusileido Slovėnijos ekipai © Eurocup nuotr.

Europos taurės B grupėje Panevėžio „7Bet-Lietkabelis“ (0/4) lieka be pergalių.

Nenado Čanako auklėtiniai svečiuose rezultatu 72:76 (10:18, 13:25, 27:17 ) nusileido Liublianos „Cedevita Olimpija“ (3/1) krepšininkams, kurių gretose rungtyniauja ir lietuvis Martinas Gebenas.

Pirmoji pusė panevėžiečiams klostėsi tragiškai – jau pirmajame kėlinyje Jaka Blažičiaus vedami šeimininkai atitrūko 8 taškais – 18:10.

Antrajame kėlinyje „7Bet-Lietkabelis“ ir toliau strigo, o sveičiai, mėgaudamiesi žaidimu, tolo triuškinamu rezultatu – 34:14. Įspūdingus epizodus kūrė „Cedevita Olimpija“ rungtynių lyderis Devinas Robinsonas, o Panevėžio ekipa per pirmąją rungtynių dalį nepelnė nei vieno tritaškio. Tai lėmė, jog komandas po dviejų kėlinių skyrė net 20 taškų – 43:23.

Trečiajame ketvirtyje „7Bet-Lietkabelis“ atgijo – vos per 4 kėlinio minutes atsilikimas sumažėjo iki 9 taškų – 38:47. M. Gebenas atsakė tritaškiu, tačiau Aukštaitijos ekipa pelnė dar 6 taškus ir intriga grįžo – 44:50. Likus 2 minutėms šeimininkai vėl spurtavo ir ketvirtąjį kėlinį „7Bet-Lietkabelis pasitiko turėdami 10 taškų deficitą – 50:60.

Ketvirtajame kėlinyje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o pranašumas išliko nepakitęs – 56:66. Kėlinio viduryje „Cedevita Olimpija“ išlaikė savo pranašumą, o likus žaisti kiek daugiau nei minutę komandas skyrė tie patys 10 taškų – 63:73. Nors intrigą sugrąžinti pavyko, deficito panevėžiečiai panaikinti nesugebėjo, o Slovėnijos ekipa šventė pergalę rezultatu 76:72.

„7Bet-Lietkabelio“ gretose ryškiausiai spindėjo 13 taškų surinkę Andrija Stipanovičius (4 atk. kam., 4 rez. perd., 5 praž.) ir Mantas Rubštavičius, 12 pelnė Marko Pecarski (11 atk. kam.) ir Oleksandras Kovliaras.

Laimėtojų gretose rezultatyviausias buvo D. Robinsonas su 17 taškų (7/9 dvit., 5 atk. kam.), J. Blažičius surinko 14 (5 atk. kam.), po 10  Devonte Jonesas (4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir D. Stewartas (6 atk. kam.), 8 pridėjo M. Gebenas (7 atk. kam.).

Pentosiose Europos taurės B grupės rungtynėse „7Bet-Lietkabelis“ susitiks su praėjusio Europos taurės sezono vicečempionais „JL Bourg“ (3/0) komanda.