Karštame baskų derbyje – „Baskonia“ pergalė © Baskonia nuotr.

Sekmadienio vakarą Bilbao mieste įvyko Baskijos regiono derbis derbis – tarp Bilbao „Surne Basket“ ir Vitorijos „Baskonia“ komandų.

Po įtemptos 40 minučių kovos savo pranašumą įrodė lietuviškoji „Baskonia“ komanda 70:81 (27:20, 14:25, 17:14, 10:19) įveikė Jaume Ponsarnau auklėtinius.

„Baskonia“ prastai pradėjo rungtynes, tačiau antrasis kėlinys padėjo Juano Penarroya auklėtiniams grįžti į rungtynes. Po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 1 tašku (44:45).

Vitorijos komanda galiausiai sužaidė labai solidų ketvirtą kėlinį, kuriame netrūko ir aistrų.

Kėlinio viduryje sukonfliktavo „Baskonia“ gynėjas su Bilbao ekipos aukštaūgiu Michaelu Kyseriu. Pastarasis nestipriai smogė gynėjui į veidą, tačiau išvarytas iš aikštės nebuvo.

Vietoj to diskvalifikacines pražangas gavo atsarginiai Sanderis Raieste su Arturu Kurucsu. „Baskonia“ Baltijos šalių atstovai pažeidė taisykles, kadangi atsarginiams negalima žengti į aikštę, kuomet vyksta žaidimas.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvo pranašesni „Baskonia“ krepšininkai.

Tadas Sedekerskis šiose rungtynėse pelnė 7 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atkovojo 9 kamuolius, atidavė 2 rez. perdavimus, suklydo kartą, perėmė 2 kamuolius, prasižengė 3 kartus, išprovokavo pražangą ir surinko 12 naudingumo balų.

Rokas Giedraitis prie pergalės prisidėjo 5 taškais (1/3 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), 4 atkovotais kamuoliais, 2 rez. perdavimais, 4 perimtais kamuoliais ir 8 naud. balais.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Matthew Costello, kuris surinko 17 taškų.