Lietuvos 17-mečių rinktinė pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį © FIBA nuotr.

Lietuvos U17 rinktinė ir toliau žengia be pralaimėjimų Ispanijoje vykstančiame pasaulio jaunių čempionate.

Lietuviai aštunfinalyje 61:48 (18:9, 18:15, 9:14, 16:10) nugalėjo Naujosios Zelandijos bendraamžius ir žengė į ketvirtfinalį. Jame mūsiškių laukia Malio ir Lenkijos poros nugalėtojas.

Pirmajame kėlinyje lietuviai diktavo sąlygas aikštelėje ir susikrovė užtikrintą 9 taškų persvarą (18:9).

Antrajame ketvirtyje žaidimas kiek išsilygino, bet septyniolikmečiai toliau užtikrintai valdė kontrolę savo rankose (36:24).

Po pertraukos lietuviai užsrigo puolime ir net 6 minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Tiesa Zelandiečiai taip pat nepasižymėjo labai geru puolimu ir skirtumas tarp komandų liko 7 taškai (45:38).

Lemiamame ketvirtyje lietuvių puolimas atsigavo. Mūsiškiai pataikė keletą tritaškių ir įgijo solidų 14 taškų pranašumą (57:43). Varžovams nepavyko priartėti artimesniu atstumu per likusį laiką ir lietuviai iškovojo bilietą į čempionato ketvirtfinalį.

Lietuviams 13 taškų pelnė Vytautas Žygas, 11 pridėjo Petras Padegimas ir Kristupas Kepežinskas.

Zelandų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 15 taškų pelnęs Nicas Bookas.