Lietuvos U17 rinktinė kovoje dėl pirmosios vietos grupėje apmaudžiai nusileido Ispanijai © FIBA nuotr.

FIBA U17 pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė kovoje dėl pirmosios vietos A grupėje nusileido Ispanijos rinktinei.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę lietuviai rezultatu 75:80 (20:18, 22:17, 23:21, 10:24) pralaimėjo Ispanijos septyniolikmečiams.

Lietuvos rinktinė pasibaigus trims kėliniams pirmavo 9 taškų skirtumu (65:56), tačiau paskutiniame ketvirtyje lietuvių žaidimas nesiklijavo, o Ispanija kilo į lemiamą šturmą ir laimėję kėlinį 14 taškų skirtumu triumfavo 80:75.

Abi komandos savo pirmąsias rungtynes prieš Filipinų ir Puerto rinktines laimėjo, o ispanai triumfavę prieš lietuvius užėmė pirmąją A grupės vietą, Lietuvos rinktinė liko antra. Puerto Riko rinktinė liko trečioje vietoje, Filipinai finišavo ketvirti.

Ispanus į pergalę atvedė 15 taškų pelnęs Gildas Gimenezas (7 atk. kam.), 12 pridėjo Maximo Garcia-Plata.

Lietuviams 15 pelnė Dovydas Buika, 12 pridėjo Kajus Mikalauskas, po 11 pelnė Majus Bulanovas ir Artūras Butajevas.

Antrąją vietą užėmė lietuviai aštuntfinalyje susitiks su Kinijos rinktine.