Vilnius triumfuoja: ketvirtosiose rungtynėse „Rytas“ dramatiškai palaužė „Žalgirį“ ir iškovojo LKL čempionų titulą © FIBA Čempionų lygos nuotr.

„Betsafe-LKL“ trofėjus grįžta į sostinę – Vilniaus „Rytas“ ketvirtosiose finalo rungtynėse sėkmingai uždarė seriją.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai audringame savo žiūrovų palaikyme rezultatu 88:87 (23:24, 28:24, 19:17, 18:22) nugalėjo principinį varžovą Kauno „Žalgirį“ ir finalo serijoje triumfavo 3:1.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai (13:9), tačiau Edmondo Sumnerio tritaškų užkurti žalgiriečiai pirmąjį ketvirtį laimėjo minimalius skirtumu – 24:23.

Antrajame kėlinyje „Rytas“ buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje, tačiau du Marcuso Fosterio triataškiai kėlinio pabaigoje leido vilniečiams įgyti 3 taškų pranašumą – 51:48.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai spurtavo 8:0 ir pabėgo į priekį (59:51), tačiau „Žalgiris“ neleido varžovams toliau atitrūkti. Žaidimas vyko apylygiai, tačiau ketvirtąjį kėlinį „Rytas“ pasitiko su 5 taškų pranašumu – 70:65.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai rungtyniavo užtikrinčiau ir jie greitai prisivijo šeimininkus (69:70). Luko Lekavičiaus 2+1 sitaucija leido perimti pranašumą kauniečiams (74:73). Ketvirtajame kėlinyje vyko M. Fosterio ir L. Lekavičiaus dvikova, o likus 2 minutėms rezultatas buvo lygus – 83:83. Likus 9 sekundėms M. Fosteris išvedė „Rytą“ į priekį ir paskutinėje atakoje L. Lekavičius prametė tritaškį, kuris lėmė, jog Vilniaus „Rytas“ šventė itin dramatišką istorinę pergalę rezultatu 88:87.

Nugalėtojus į priekį vedė monstriškas rungtynes sužaidęs M. Fosteris – jo sąskaitoje 33 taškai (6/11 dvit., 6/7 trit., 3/4 baud.), 2 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

„Rytas“: M. Fosteris 33, G. Radzevičius 15, R. J. Cole'as 11 (6 rez. perd.), M. Normantas 9 (4 atk. kam, 6 rez. perd.).

„Žalgiris“: E. Sumneris 21 (6 rez. perd.), L. Birutis 19 (9 atk. kam.), L. Lekavičius 16, A. Butkevičius 10.