Žygis dėl medalių pasaulio čempionate baigtas: Lietuvos U17 rinktinė krito prieš zelandus © FIBA nuotr.

Lietuvos septyniolikmečiai ketvirtfinalye baigė žygį dėl medalių FIBA U17 pasaulio čempionate.

Pirmojoje dalyje pirmavę Tomo Urbelionio auklėtiniai rezultatu 65:73 (19:17, 18:13, 11:19, 17:24) nusileido Naujosios Zelandijos rinktinei.

Nuo pat pradžios rungtynės buvo atkaklios, tačiau po dviejų kėlinių lietuviai buvo susikūrę apčiuopiamesnį pranašumą – 37:30.

Visgi antrojoje dalyje geriau atrodė zelandų rinktinė. Trečiąjį kėlinį rezultatu 19:11 laimėję varžovai įsiveržė į priekį 49:48.

Ketvirtajame kėlinyje Naujoji Zelandija atitrūko (65:57), tačiau rungtynių pabaigoje Lietuva buvo priartėjusi prie varžovų (65:68). Tačiau išsigelbėti nepavyko ir Lietuva turėjo pripažinti Naujosios Zelandijos pranašumą rezulatu 65:73.

Lietuva pasaulio pirmenybes baigs kovodami dėl penktosios vietos. Lietuva susitiks su JAV ir Kanados rinktinių ketvirtfinalio poros pralaimėtoja.

Lietuva: Ignas Urbonas 16 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Majus Bulanovas 12, Artūras Butajevas 11 (16 atk. kam.), Kajus Mikalauskas 9, Adomas Pocius 7 (5 atk. kam.).

Naujosios Zelandija: Oscaras Goodmanas 19 (10 atk. kam.), Jacksonas Alanas Kissas 17 (8 atk. kam., 5 kld.), Haydenas Jonesas 13 (13 atk. kam.), Troy Plumtree 12 (8 atk. kam.).