S. Bertašius pagerino 46 metus gyvavusį Lietuvos rekordą © Alfredo Pliadžio nuotr.

Šeštadienį Balstogėje (Lenkija) vyko „World Athletics“ kontinentinio turo varžybos „Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu“, kuriose Simas Bertašius pagerino Lietuvos rekordą.

1000 m rungtyje startavęs lengvaatletis distanciją įveikė per 2 min. 19,72 sek. ir užėmė penktą vietą. Ankstesnis rekordas nuo 1978 metų priklausė Egidijui Petrikui (2 min. 20,1 sek.).

Varžybose triumfavo airis Luke‘as Mccannas (2 min. 16,96 sek.), antrą vietą užėmė lenkas Filipas Rakas (2 min. 18 sek.), o trečią vietą iškovojo prancūzas Youssefas Benzamia (2 min. 19,37 sek.).

S. Bertašius yra ir Lietuvos 1500 m (3 min. 37,19 sek.) bei 1 mylios (3 min. 59,25 sek.) rungčių rekordininkas. Be to, jam priklauso ir 1500 m rekordas uždarose patalpose (3 min. 38,32 sek.).