Pirmąją žaidynių dieną – septynių lietuvių startai: varžysis irkluotojai, plaukikai ir gimnastas © AFP nuotr.

Septyni iš penkiasdešimties Lietuvos sportininkų, kovosiančių Paryžiaus žaidynėse, jau pirmąją jų dieną išmėgins jėgas olimpinėse arenose. Trims iš jų tai bus olimpinis debiutas.

Irklavimas

10.12 val. Giedrius Bieliauskas (vienvietės valtys, kvalifikacija)

11.48 val. Viktorija Senkutė (vienvietės valtys, kvalifikacija)

13.10 val. Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė (porinės dvivietės, kvalifikacija)

Pirmas iš Lietuvos komandos prie starto linijos stos irkluotojas 27 metų G.Bieliauskas, lenktyniausiantis antrajame iš šešių atrankos plaukimų kartu su varžovais iš Indonezijos, Sudano, Rumunijos, Kroatijos ir Slovėnijos . Po tris greičiausiuosius iškart pateks į ketvirtfinalį, o likusiems teks rungtis paguodos varžybose.

Olimpinėse varžybose debiutuosiantis G.Bieliauskas nedalyvavo Paryžiaus olimpinių žaidynių atidaryme, bet šių iškilmių atmosferą jis pajuto prieš trejus metus Tokijuje. Ten kaunietis buvo Lietuvos porinės keturvietės atsarginis.

„Atvirai kalbant, vykstant į Tokiją kaip atsarginiam irkluotojui jausmai buvo ne patys geriausi – liūdesys ir nusivylimas. Aš, kaip sportininkas, tikrai tikėjau, kad galiu padėti komandai užimti aukštesnę vietą. Šias mintis patvirtino ir tokį sprendimą būtų palaikiusi didelė dalis Lietuvos irklavimo bendruomenės, kuri negalėjo suprasti ankstesnio trenerio sprendimo neįtraukti manęs į komandos sudėtį. Esu jiems dėkingas už palaikymą ir tikėjimą. Dabar esu labai laimingas, nes įrodžiau, kad esu vertas atstovauti savo šaliai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, ir džiaugiuosi, jog galėsiu tai daryti itin konkurencingoje vyrų vienviečių valčių klasėje tarp pačių pajėgiausių pasaulio irkluotojų“, - Lietuvos tautinio olimpinio komiteto žurnalui „Olimpinė panorama“ sakė G.Bieliauskas.

Dar viena žaidynių debiutantė – 28-erių V.Senkutė. Jos pirmosios varžovės ketvirtajame atrankos plaukime bus Peru, Brazilijos, Turkijos sportininkės ir neutrali atletės. Čia sistema – tokia pati: trys greičiausios keliauja į ketvirtfinalį, kitos – į paguodos lenktynes.

Jaunystės ir patirties lydinys – moterų porinės dvivietės ekipažas. 22 metų D.Rimkutei tai bus olimpinis debiutas, o Rio de Žaneiro žaidynių bronzos medalininkė 35-erių Donata Vištartaitė jau ketvirtą kartą kovos svarbiausiame pasaulio sporto renginyje.

Šioje rungtyje iš viso vyks trys atrankos plaukimai. Lietuvės irkluos antrajame su Airijos, Australijos ir Prancūzijos duetais. Į pusfinalį pateks po tris greičiausias įgulas, o likusios varžysis paguodoje.

Plaukimas

12.39 val. Andrius Šidlauskas (100 m krūtine, atranka)

13.03 val. Danas Rapšys (400 m laisvuoju stiliumi, atranka)

21.42 val. Danas Rapšys (400 m laisvuoju stiliumi, finalas – jei pateks)

22.12 val. Andrius Šidlauskas (100 m krūtine, pusfinalis – jei pateks)

Plaukikai varžysis apie 15 km nuo olimpinio kaimelio esančioje Nantero „Paris La Defense“ universalioje arenoje įrengtame laikiname baseine.

Paprastai šioje 2017 m. pastatytoje vienoje didžiausių Europos uždaroje arenoje vyksta regbio varžybos, kurių metu tribūnose telpa 30 000 žiūrovų, arba koncertai. Į juos gali susirinkti 40 000 žmonių. Tiek, kiek čia sutraukė 2017-aisiais čia pasirodžiusi legendinė roko grupė „The Rolling Stones“.

Per olimpines plaukimo varžybas čia galės susirinkti iki 15 000 žiūrovų.

„Arena ir baseinas man paliko puikų įspūdį. Nors tribūnose labai daug vietų, bet jų slėgimo nesijaučia, tvyro puiki aura“, - po pirmųjų treniruočių džiaugėsi A.Šidlauskas.

Jau trečiose olimpinėse žaidynėse startuosiantis 27-erių panevėžietis kovos 100 m distancijos krūtine ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų. Jo tikslas rytinėse varžybose – patekti tarp 16-os stipriausiųjų, vakare pratęsiančių kovą pusfinalyje. To paties sieks dar 35 plaukikai.

Trečiosios šios žaidynės ir 29-erių D.Rapšiui, kurio Paryžiuje laukia kova net keturiose rungtyse – 100 m, 200 m ir 400 m laisvuoju stiliumi ir estafetėje 4x200 m laisvuoju stiliumi.

Pirmąją varžybų dieną panevėžietis rungsis ilgiausiame – 400 m – nuotolyje. Čia startuosiantys 37 plaukikai ryte išsidalins aštuonis bilietus į vakare vyksiantį finalą.

2021 m. Tokijo žaidynės D.Rapšys šioje distancijoje buvo 13-as, o geriausias pasiekimas olimpinių matmenų baseine – 2020 m. iškovota Europos čempionato bronza.

Gimnastika

12 val. Robertas Tvorogalas (lygiagretės, atranka)

12.25 val. Robertas Tvorogalas (skersinis, atranka)

Trečią kartą olimpinėse žaidynėse startuosiantis 29 metų R.Tvorogalas, iškovojęs olimpinį kelialapį pratimuose ant skersinio, įgijo teisę Paryžiuje startuoti ir daugiakovės varžybose, kurias dar sudaro laisvieji pratimai, pratimai ant arklio, pratimai ant žiedų, atraminiai šuoliai ir pratimai ant lygiagrečių. Bet visą dėmesį gimnastas planuoja skirti pagrindinei savo rungčiai – pratimams ant skersinio. „Dalyvausime ir pratimuose ant lygiagrečių. Ši rungtis vyksta prieš skersinį, tai bus tarsi repeticija – pajusti varžybas, apšilti“, – teigė gimnasto treneris Jevgenijus Izmodenovas.

Šiemet Riminyje vykusiame Europos čempionate R.Tvorogalas papildė savo trofėjų kolekciją sidabru, gautu už pasirodymą ant skersinio. Ant šio prietaiso Lietuvos olimpietis 2019 m. iškovojo Europos žaidynių auksą, 2020 m. tapo žemyno čempionu, o 2022 m. – vicečempionu. Dar vieną Europos pirmenybių medalį – bronzos – jis pelnė 2020 m. sėkmingai atlikęs programą ant lygiagrečių.

Gimnastikos varžybse, vyksiančių „Bercy“ arenoje, į atskirų rungčių finalus pateks po aštuonis sportininkus. Daugiakovės finale varžysis 24 atletai.

2016 m. debiutuodamas olimpinėse žaidynėse R.Tvorogalas užėmė 42-ąją vietą daugiakovėje, o 2021 m. Tokijuje buvo labai arti pratimų ant skersinio finalo, tačiau visas viltis sudaužė vien klaida – lietuvio rankos nuslydo nuo skersinio ir sportininkas skaudžiai krito ant čiužinio. Galutinė jo vieta daugiakovėje – 46-ta.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos