Europos čempionate Belgrade du jaunieji Lietuvos plaukikai gerino asmeninius rekordus © AP nuotr.

Belgrade tęsiasi Europos vandens sporto šakų čempionatas, kuriame ketvirtadienio rytą 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje startavo net keturi lietuviai – Kristupas Trepočka, Tomas Navikonis, Danas Rapšys ir Tomas Lukminas. Atrankos barjerą pavyko įveikti D. Rapšiui ir T. Navikoniui.

D. Rapšys kvalifikacijoje užėmė trečią vietą (1 min. 47,27 sek.), T. Navikonis ryte buvo šeštas (1 min. 47,73 sek.).

T. Lukminas tą pačią distanciją įveikė su nauju karjeros rekordu – per 1 min. 48,22 min. ir užėmė 11 vietą, tačiau pusfinalyje startuoti negalės, dėl viršytos dalyvių kvotos šaliai.

K. Trepočka atrankoje užfiksavo 1 min. 49,13 sek. laiką ir 0,06 sek. pagerino asmeninį rekordą. Galutinėje rikiuotėje jis užėmė 24 vietą tarp 59 plaukikų.

Olimpinis šios rungties normatyvas yra 1 min. 46,26 sek.

Šįryt moterų 50 m plaukimo nugara perplaukimą laimėjusi (28.94) Justine Elizabeth Murdock šį vakarą pasirodys finale.

Devintą vietą pusfinalyje su Serbijos atstove pasidalijusiai naujai Lietuvos rekordininkei vieta finale atsilaisvino atsisakius jame startuoti aštuntą vietą užėmusiai Lenkijos plaukikei Paulinai Pedai.

Vakarinėje varžybų dalyje taip pat startuos ir Andrius Šidlauskas. Jo šiandien laukia vyrų 200 m plaukimo krūtine finalas.