Su pasaulio čempionu lygiai kovojęs D. Rapšys pakliuvo į dar vieną finalą Belgrade © AFP nuotr.

Belgrade (Serbija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate ketvirtadienį į dar vieną asmeninės rungties finalą pateko Danas Rapšys (tren. Paulius Povilionis, Ina Paipelienė).

200 m plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 46,44 sek. ir užėmė antrąją vietą.

Už lietuvį greitesnis buvo tik rumunas Davidas Popovici (1.46,15).

Kitas Lietuvos plaukikas Tomas Navikonis (tren. Bill Dorenkott) savo plaukime finišavo trečias (1 min. 47,63 sek.), o bendroje įskaitoje užėmė devintą vietą, todėl finale bus pirmasis atsarginis plaukikas.

Iki finalo lietuviui pritrūko 0,26 sek.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale Andrius Šidlauskas (tren. Paulius Povilionis, Ina Paipelienė) užėmė šeštąją vietą. Panevėžietis nuotolį įveikė per 2 min. 12,36 sek.

Finale čempionais tapo net du plaukikai – bulgaras Lyubomiras Epitropovas ir švedas Erikas Perssonas, finišavę identiškai – per 2 min. 9,45 sek.

Moterų 50 m plaukimo nugara finale Lietuvos atstovė Justine Murdock (28,86 sek.) buvo aštunta.

Į finalą ji pateko po to, kai šįryt laimėjo perplaukimą prieš Serbijos atstovę, o pusfinalyje aštuntą vietą užėmusi Lenkijos atstovė atsisakė plaukti finale.

Europos čempione čia tapo airė Danielle Hill (27,73).

J. Murdock šios rungties pusfinalyje 0,01 sek. pranoko Ugnei Mažutaitytei priklausiusį šalies rekordą, kuris nuo šiol yra 28,75 sek.

Plaukikams šis čempionatas – paskutinė galimybė įvykdyti olimpinius normatyvus. Atranka į olimpines žaidynes užsidaro birželio 23 dieną.