Sausakimšoje „Švyturio“ arenoje Lietuvos rinktinė nepasipriešino čekams © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė (5-1) patyrė vienintelį pralaimėjimą pirmajame atrankos etape į pasaulio čempionatą.

Lietuviai sausakimšoje „Švyturio“ arenoje pirmadienį 72:83 (13:23, 19:22, 20:16, 20:22) nusileido Čekijos (3-3) krepšininkams.

Rungtynėse jau pirmasis kėlinys Kazio Maksvyčio auklėtiniams buvo sudėtingas, po jo atsilikimas buvo 10 taškų (13:23).

Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė atsiliko 13 taškų, tačiau trečiojo kėlinio viduryje pavyko priartėti iki 1 taško po Igno Brazdeikio (49:50).

Vis dėlto net ir po to kai pavyko priartėti, čekai susiėmė ir spurtavo link pergalės.

Lietuvos rinktinei nepavyko net pralaimėti mažesniu nei 8 taškų skirtumu. 8 taškais Lietuva laimėjo Čekijoje, todėl būtų buvę naudinga laimėti mažesniu skirtumu. Šios dvi rinktinės dar susitiks kitame atrankos etape vienoje grupėje, todėl jeigu komandos išsilygins pergalėmis pranašumą turės Čekija.

Iki šių rungtynių Lietuvos rinktinė buvo vienintelė Europos rinktinė nepralaimėjusi šiame atrankos etape.

Kitame etape Kazio Maksvyčio auklėtiniai vienoje grupeje kovos su Juodkalnija, Prancūzija ir Vengrija. Teks sužaisti dar papildomas 6 rungtynes, pirmos jos – prieš Europos čempionatą, rugpjūtį.