Nesustabdomi: Lietuvos septyniolikmečiai nušlavė lenkus ir pateko į PČ pusfinalį © FIBA nuotr.

Lietuvos septyniolikmečių rinktinė sužaidė įspūdingas rungtynes pasaulio U17 jaunimo čempionato ketvirtfinalyje. Lietuviai 73:44 (13:17, 23:7, 24:7,13:13)  sutriuškino Lenkijos bendraamžius ir pateko tarp keturių stipriausių komandų čempionate.

Pusfinalyje septyniolikmečių lauks rimtas varžovas. Juo taps JAV ir Serbijos poros nugalėtojas.

Pirmasis kėlinys lietuviams klostėsi sudėtingai. Septyniolikmečiai sunkiai rado kelią link taškų ir po pirmojo kėlinio įgijo 4 taškų deficitą (13:17).

Visiškai skirtinga istorija įvyko antrajame ketvirtyje, kuriame lietuviai tiesiog dominavo ir laimėjo kėlinį 23:7 ir susikrovė dviženklę persvarą (36:24).

Po pertraukos lietuviai grįžo su ta pačia gera energija ir pradėjo kėlinį spurtu 7:0 (43:24). Septyniolikmečiai toliau nespaudė stabdžio pedalo ir triuškino varžovus 29 taškų skirtumu (60:31).

Ketvirtajame kėlinyje prasidejo formalumai, kuriose lietuviai galėjo pailsinti savo lyderius. Mūsiškiai iškovojo triuškinančią pergalę ir pateko į pasaulio čempionato pusfinalį.

Lietuviams 20 taškų pelnė Vytautas Žygas, Justas Stonkus surinko 12, Aleksas Bieliauskas pridėjo 11 taškų.

Lenkams 10 taškų surinko Kajetanas Kuczawskis.