Puolime sprogę 20-mečiai nušlavė Čekijos bendraamžius © FIBA nuotr.

Podgoricoje (Juodkalnija) tęsiasi Europos U20 krepšinio čempionatas, kuriame pirmą pergalę iškovojo lietuvos krepšininkai.

Nesulaikomai puolime rungtyniavę lietuviai 108:66 (37:13, 26:20, 30:19, 15:14) sutriuškino Čekijos bendraamžius.

Ši triuškinanti pergalė leido 20-mečiams užimti antrąją vietą grupėje.

Pergalingą akcentą rungtynėse lietuviai dėjo jau pirmajame kėlinyje. Net 37 taškus kėlinyje surinkę lietuviai įgijo 24 taškų persvarą (37:13).

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. Lietuviai nuolat didino savo persvarą ir į pertrauką nusinešė 30 taškų pranašumą (63:33).

Po pertraukos, lietuviai neatsipalaidavo ir toliau didino savo didžiulę persvarą. Komandas skyrė 41 taškas (93:52).

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai atleido vadeles puolime, tačiau susikrautą milžinška persvara per tris kėlinius leido jaunimui tai padaryti ir vis tiek iškovoti užtikrintą pergalę.

Lietuviams 18 taškų pelnė Augustas Marčiulionis, Hubertas Pivorius pridėjo 14, Ugnius Jaruševičius – 13 taškų.

Čekams Ondrėjus Hanzlikas pelnė 21 tašką.