„Žalgiris“ – ant prarajos krašto: „Rytas“ namuose triumfavo po pratęsimo © LKL nuotr.

„Betsafe-LKL“ čempionato finale dar vieną pergalę po pratęsimo iškovojo Vilniaus „Ryto“ ekipa.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai Vilniaus „Twinsbet“ arenoje po pratęsimo rezultatu 104:94 (19:30, 25:20, 27:17, 16:20, 17:7) nugalėjo savo principinius varžovus Kauno „Žalgirį“ ir liko per laiptelį nuo čempionų titulo.

Serijoje iki trijų pergalių vilniečiai pirmauja 2:0.

Pirmajame kėlinyje kur kas geriau atrodė svečiai, kurie jau pirmajame ketvirtyje susikrovė dviženklį pranašumą – 30:19.

Antrajame ketvirtyje „Rytas“ po mažu vijosi ir iki ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą iki 6 taškų – 44:50.

Po ilgosios pertraukos kauniečiai vėl žaidė užtikrinčiau ir susigrąžino dviženklę persvarą (57:46), tačiau šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir iki kėlinio pabaigos ne tik pasivijo, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai – 71:67.

Mačo pabaigoje rezultatas buvo apylygis, o pasibaigus rungtynių laikui rezultatas liko lygus – 87:87.

Pratęsime žalgiriečiai strigo, o „Rytas“ pamažu tolo. Tiksiint paskutinei minutei, Margiris Normantas smeigė tritaškį, kuris pražudė visas kauniečių viltis persverti rezultatą (101:93). Šeimininkai triumfavo 104:94.

„Rytas“: Margiris Normantas 26 (7/8 dvit., 2/4 trit..), Martynas Echodas 18 (6/11 dvit., 7 atk. kam.), R. J. Cole'as 16 (3/7 dvit., 7 rez. perd.), Marcusas Fosteris 12 (4/9 dvit., 1/4 trit., 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 9, Gytis Radzevičius 8 (2/5 dvit., 8 atk. kam.), Justinas Gorhamas 7 (0/4 trit., 7 atk. kam.), Javinas DeLaurieris 5 (5 atk. kam.), Lukas Uleckas 3.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 24 (8/9 dvit., 6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 18 (4/6 dvit., 6 atk. kam.), Lukas Lekavičius 17 (4/8 dvit., 3/8 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), Rolands Šmitsas 8 (5 atk. kam.), Demetre Riversas (2/4 trit.) ir Dovydas Giedraitis (2/7 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 6, Edmondas Sumneris, Kevarrius Hayesas ir Tomas Dimša po 4, Arnas Butkevičius 3 (4 atk. kam.).