Austrijos įvartis į savus vartus atnešė Prancūzijai pirmąją pergalę © UEFA nuotr.

Europos futbolo čempionato D grupėje pirmą pergalę iškovojo Prancūzijos rinktinė.

Didier Deschampso auklėtiniai atkaklioje kovoje 1:0 pranoko Austrijos rinktinę.

Pirmojo kėlinio pradžioje Prancūzija kontroliavo žaidimą, tačiau solidi austrų gynyba neleido susikurti realios progos. Austrija pagrąsino Prancūzijos vartams pirma 36-ąją minutę Austrijos atakuojantis saugas Christophas Baumgartneris turėjo realią progą pelnyti įvartį tiesiai prieš vartus, tačiau situacijos realizuoti nepavyko.

Jau po 2 minučių veiksmas persikėlė į kitą aišktės pusę – 38-ąją minutę apsivaręs varžovą Kylianas Mbappe aštriai kėlė kamuolį į baudos aikštelę, o galvą į perdavimo liniją pakišęs Austrijos gynėjas Maximilianas Woberis nukreipė kamuolį į savus vartus ir prancūzai įsiveržė į priekį 1:0.

Antrajame kėlinyje Austrija kamuolį kontroliavo ilgesnį laiką, tačiau pralaužti Prancūzijos gynybos jiems nepavyko, o tai lėmė, jog įvartis į savus vartus padovanojo Prancūzijos rinktinei pergalę rezultatu 1:0.

Rungtynėse austrai kontroliavo kamuolį ilgiau – 52 procentus laiko.

Prancūzija su trimis taškais pasivijo Nyderlandų futbolininkus, tuo tarpu Austrija kartu su Lenkija po pirmųjų rungtynių neturi nei taško.