2 iš 2: Lietuvos U17 rinktinė parklupdė ir Puerto Riką © FIBA nuotr.

FIBA U17 pasaulio čempionato A grupėje Lietuvos septyniolikmečiai pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų.

Trečiame kėlinyje spurtavę lietuviai rezultatu 95:80 (20:16, 23:22, 28:19, 24:23) nugalėjo Puerto Riko krepšininkus.

Pirmoje pusėje Lietuvos rinktinė turėjo pranašumą savo rankose, tačiau jiems atitrūkti nepavyko, o po dviejų kėlinių komandas skyrė vos 5 taškai – 43:38.

Vaizdas aikštėje pasikeitė trečiame kėlinyje – lietuviai įjungė aukštesnę pavarą ir greitai atitolo nuo varžovų (63:42). Visgi Puerto Riko spetyniolikmečiai suaktyvėjo ir pradėjo spausti lietuvius, o iki lemiamo ketvirčio pradžios sumažino atsilikimą iki 14 taškų – 71:57.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė dar karta spurtavo atkarpa 14:2 ir įgijo didžiausią rungtynių pranašumą – 85:59. Puerto Rikui stebuklo nuveikti nepavyko ir Lietuvos U17 rinktinė triumfavo rezultatu 95:80.

Lietuvius į pergalę atvedė 19 Artūro Butajevo taškų (12 atk. kam, 4 blk.), Dovydas Buika pridėjo 18 (6 atk. kam.), Adomas Pocius ir Mantas Liutkevičius 12, Kajus Mikalauskas 11, Matas Deniušas 10 (7 atk. kam.).

Puerto Riko septyniolikmečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 21 Jordano Dillo taškas, 13 pridėjo Justinas Romanas, Richardas Rosa surinko 11.

Paskutines A grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žais prieš Ispaniją. Rungtynės bus žaidžiamos liepos 2-ąją dieną.