Pirmoji pergalė: lėtai įsibėgėjusi Lietuvos rinktinė palaužė Meksiką © FIBA nuotr.

Puerto Rike vykstančiame olimpinės atrankos turnyre Lietuvos rinktinė pasiekė pirmąją pergalę.

A grupėje Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 96:84 (29:26, 20:18, 34:17, 13:23) nugalėjo meksikiečius.

Lietuvos rinktinė rungtynėse įsibėgėjo lėtai – Meksika startavo 9:0 spurtu, tačiau dar iki kėlinio pabaigos lietuviai įgijo 3 taškų pranašumą.

Lietuvai pirmojoje pusėje atsiplėšti nepavyko, o Mariaus Grigonio vedama K. Maksvyčio kariauna po dviejų kėlinių turėjo vos 5 taškų pranašumą – 49:44.

Vaizdas pasikeitė po ilgosios pertraukos – Lietuva įjungė aukštesnę pavarą ir kėlinį laimėję 34:17 pabėgo į priekį triuškinamu skirtumu 83:61.

Ketvirtasis kėlinys geriau klostėsi Meksikos rinktinei, tačiau deficitas buvo per didelis, jog varžovai galėtų persverti rezultatą. 12:0 spurtu rungtynes baigusi Meksika rungtynes pralaimėjo rezultatu 84:96.

Lietuvos rinktinę į pergalę traukė 21 tašką pelnęs M. Grigonis, Domantas Sabonis (11 atk. kam.) ir Tadas Sedekerskis pelnė po 12, Lukas Lekavičius surinko 10.

Meksikiečius nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 18 Josho Ibarra taškų, Gabrielis Gironas Jaunesnysis pelnė 15, Fabianas Jamesas 13, Karimas Rodriguezas 11, Moisesas Andriassi 10, Paulas Stollas 9 (12 rez. perd.).

Antrąsias grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žais jau šiąnakt 00:30 val. Lietuvos laiku prieš Dramblio Kaulo Kranto rinktinę.