E. Butvilas po atkaklios kovos pateko į pusfinalį Portugalijoje © PA Images nuotr.

Portugalijoje vykstančiame ITF serijos turnyre (M25) dalyvauja ir Lietuvos atstovas. 20-metis Edas Butvilas (ATP 405) po tris setus trukusios kovos nugalėjo Duarte Vale (ATP 501) iš Portugalijos.

Galutinis rezultatas 7-66, 1-6, 6-2, o visa kova truko 2 valandas ir 25 minutes.

Pirmame sete susiklostė neįtikėtina situacija, kurios atomazgoje iš balos sausas išlipo lietuvis. Varžovas po gero starto pirmavo rezultatu 1:5, tačiau E. Butvilas nepasidavė ir sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, tačiau po pratęsimo laimėti partiją.

Portugalas turėjo net 4 lemiamus seto taškus, kurių išnaudoti nepavyko.

Antroje dalyje susikaupęs priešininkas sugebėjo realizuoti savo progas ir šį kartą užtikrintai užbaigė setą.

Lemiama dalis lietuviui prasidėjo nesėkmingai ir jis iš karto pralaimėjo savo padavimų seriją. Atsitiesti pavyko kitame geime varžovui atliekant padavimų seriją. Keletą geimų sužaidus apylygiai, mūsiškis spurtavo ir išsiveržė į priekį, o vėliau atotrūkį padidino ir užbaigė susitikimą pergalingai.

Už pergalę E. Butvilas uždirbo 6 ATP reitingo taškus. Kitas varžovas paaiškės kiek vėliau.

Turnyro prizinį fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių.