E. Butvilas dramatiškoje kovoje pranoko buvusią 64-ąją raketę ir pateko į aštuntfinalį © PA Images nuotr.

Vokietijoje vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Tennis Open Karlsruhe“ turnyre dalyvauja ir trečioji Lietuvos raketė. 19-metis Edas Butvilas (ATP 420) sėkmingai įveikė atranką, o pagrindinio etapo pirmoje kovoje pranoko Bolivijos tenisininką Hugo Dellien (ATP 171).

Galutinis rezultatas 5-7, 6-3, 7-63, o visa kova truko 2 valandas ir 26 minutes.

Pirmame sete bolivietis greitai išsiveržė į priekį, tačiau lietuvis sugebėjo išlyginti rezultatą. Visgi, prieš pat pratęsimą mūsiškis pralaimėjo savo padavimų seriją ir leido varžovui laimėti partiją.

Antroje dalyje žaidimas vyko tolygiai, tačiau 8-ame geime E. Butvilas sugebėjo sužaisti puikią atkarpą ir įgyti pranašumą, o varžovas išlyginti rezultato nepajėgė.

Lemiamame sete Lietuvos atstovas du kartus buvo išsiveržęs į priekį, o antrojo metu susikūrė dvi matchpoint'o progas, tačiau jų išnaudoti nepavyko. Varžovas sugebėjo išlyginti rezultatą bei nukelti susitikimą į pratęsimą.

Jame be klaidų žaidė 19-metis iš Lietuvos ir pasiekė pergalę.

E. Butvilas už pasiektą aštuntfinalį uždirbo 6 ATP reitingo taškus. Kitas varžovas paaiškės kiek vėliau.

Turnyro Vokietijoje prizinį fondą sudaro beveik 75 tūkst. eurų.